Kim Jest Native Speaker?


Kim jest native speaker?

Native speaker to użytkownik ojczystego języka. Odnosi się to do osoby, która wychowała się w danym kraju i uczyła się języka w sposób naturalny jako dziecko. Taka osoba mówi płynnie i pewnie, nie musi zastanawiać się nad poprawnością wyrażeń.

 

Native speaker – tłumacz

W branży tłumaczeniowej nie liczy się tylko znajomość języka, ale również wiedza z danej tematyki czy opanowanie zasad obowiązujących podczas tworzenia tłumaczenia. Nie każdy, kto zna dwa lub więcej języków, będzie dobrym tłumaczem. Warto zaznaczyć, że native speaker również rozlicza swoją pracę na podstawie objętości dokumentu – jeżeli chcesz to przetestować, to koniecznie sprawdź nasz licznik znaków ze spacjami.

Native speakerzy w branży tłumaczeniowej odgrywają ważną rolę w procesie korekty tekstu. Jeśli tekst zostanie przetłumaczony przez osobę, która uczyła się danego języka jako obcego, może on zostać później poprawiony przez natywnego użytkownika języka pod względem stylistyki i płynności tekstu. Nie oznacza to, że takie teksty zawierają błędy. Pewne wyrażenia są częściej stosowane i brzmią dla odbiorcy naturalniej, tłumacz może nie posiadać takiej wiedzy, ponieważ nie wychował się w danym kraju.

Jeżeli jesteś na przykład urodzonym Anglikiem, jak Benedict Cumberbatch:
to możesz rozpocząć poszukiwania pracy jako native speaker języka angielskiego!

W Verby.pl, oprócz standardowej korekty wewnętrznej, umożliwiamy korektę native speakera dla każdego tłumaczenia. Dzięki niej nie tylko tekst jest przetłumaczony w sposób stylistycznie poprawny dla odbiorcy w danym kraju, ale również tłumacz podstawowy odczuwa większy komfort pracy. Jeśli ten artykuł zachęcił Cię do skorzystania z naszej oferty korekty native speakera – powiadom nas o tym przy składaniu zamówienia. Doceniamy czytelników naszego bloga i chętnie udzielimy Ci specjalnej zniżki 🙂

 

Native speaker – nauczyciel

Jeśli native speaker chce nauczać swojego ojczystego języka, musi mieć też przygotowanie pedagogiczne. Sama znajomość języka nie wystarczy. Taka osoba powinna być również oczytana i posiadać dużą wiedzę z różnych obszarów. W ten sposób może swobodnie prowadzić konwersację z grupą uczniów.

Nauka z native speakerem polega głównie na rozmowie, dzięki temu przełamujemy bariery porozumiewania się w obcym języku. Polecamy naukę języka obcego z nativem, ponieważ pozwala to na wykorzystanie języka w warunkach naturalnych – takich jak sytuacja wyjazdu służbowego czy wakacji w innym kraju. Dzięki rozmowie na pewno poznasz także nowe słownictwo, wspomnieliśmy o tym w naszym artykule 11 sposobów na naukę słówek. Zamieściliśmy tam także podpowiedź jak znaleźć native speakera do nauki, jeśli takiego nie znamy, a nie chcemy powiększać budżetu na naukę w kolejnej szkole językowej – zachęcamy do lektury!

 

Tłumaczymy teksty marketingowe i reklamowe

Specjaliści ds. marketingu pomagają w reklamie na rynki zagraniczne